Filtruoti pagal

Kaina
Markė
Modelis
VAIRAVIMO SISTEMA
Filter

VAIRO STIPRINTUVO SIURBLIAI

VAIRO STIPRINTUVO SIURBLIAI

VAIRO STIPRINTUVO SIURBLIAI

Aktyvūs filtrai

Vairo stiprintuvas yra viena iš svarbiausių šiuolaikinių automobilių sistemų, leidžianti vairuotojui lengviau valdyti transporto priemonę, ypač mažomis greičio sąlygomis ar stovėjimo metu. Šios sistemos pagrindinis elementas yra vairo stiprintuvo siurblys, kuris generuoja hidraulinį slėgį, padedantį vairuotojui lengviau sukti vairą. Siurblys tiekia slėgį vairo stiprintuvo skysčiui, kuris perduodamas į vairo stiprintuvo sistemą. Šiame straipsnyje aptarsime vairo stiprintuvo siurblio pagrindines dalis, jų funkcijas ir siurblio veikimo principus.

Kas yra vairo stiprintuvo siurblys?

Vairo stiprintuvo siurblys yra mechaninis arba elektrinis įrenginys, atsakingas už hidraulinio slėgio generavimą, reikalingą vairo stiprintuvo sistemai. Siurblys siurbia vairo stiprintuvo skystį iš rezervuaro, suspaudžia jį ir nukreipia į vairo stiprintuvo mechanizmą. Šis procesas palengvina vairaratyje sukurtą jėgą ir leidžia vairuotojui lengvai valdyti transporto priemonės ratus.

Pagrindinės vairo stiprintuvo siurblio dalys

Vairo stiprintuvo siurblys yra sudėtingas mechanizmas, sudarytas iš įvairių dalių, kurios kartu užtikrina, kad siurblys veiktų efektyviai ir patikimai. Pagrindinės vairo stiprintuvo siurblio dalys yra šios:

1. Korpuso dalis

Siurblio korpusas yra išorinė dalis, kuri laiko visas kitas siurblio dalis kartu. Korpusas dažniausiai gaminamas iš tvirto metalo, tokio kaip aliuminis ar plienas, kad apsaugotų vidinius komponentus nuo mechaninių pažeidimų ir užtikrintų siurblio ilgaamžiškumą.

Funkcija:

Korpuso dalis suteikia tvirtą struktūrą visam siurbliui, apsaugodama jo vidinius komponentus nuo išorinių veiksnių ir užtikrindama patikimą veikimą.

2. Rotorius

Rotorius yra besisukanti dalis vairo stiprintuvo siurblyje, kuri yra atsakinga už vairo stiprintuvo skysčio pumpavimą. Rotorius sukuria siurbimo jėgą, kuri perneša skystį per siurblį. Jis dažniausiai yra tiesiogiai prijungtas prie variklio veleno ar diržo, kuris sukasi kartu su varikliu.

Funkcija:

Rotorius generuoja siurbimo jėgą, reikalingą pernešti vairo stiprintuvo skystį į hidraulinę sistemą.

3. Mentės

Mentės yra mažos plokštelės, kurios yra rotoriaus viduje ir juda kartu su rotoriaus sukimu. Mentės išsiskleidžia, kai rotorius sukasi, ir padeda sukurti slėgį, kuris stumia skystį per siurblį. Mentės yra itin svarbios užtikrinant nuolatinį skysčio srautą ir tinkamą siurblio darbą.

Funkcija:

Mentės sukuria slėgį, kuris perneša vairo stiprintuvo skystį per siurblį ir į vairo stiprintuvo mechanizmą.

4. Siurblio vožtuvas

Siurblio vožtuvas reguliuoja vairo stiprintuvo siurblio veikimą, užtikrindamas, kad skystis būtų tiekiamas reikiamu slėgiu. Vožtuvas leidžia palaikyti optimalų slėgį sistemoje ir apsaugo nuo per didelio slėgio, kuris galėtų pažeisti hidraulinę sistemą arba siurblio komponentus.

Funkcija:

Siurblio vožtuvas reguliuoja slėgį vairo stiprintuvo sistemoje, užtikrindamas optimalų skysčio tekėjimą ir apsaugą nuo per didelio slėgio.

5. Įleidimo ir išleidimo angos

Įleidimo ir išleidimo angos yra skylės siurblio korpuse, per kurias vairo stiprintuvo skystis patenka į siurblį ir yra išsiurbiamas į vairo stiprintuvo sistemą. Įleidimo anga yra prijungta prie vairo stiprintuvo skysčio rezervuaro, o išleidimo anga – prie hidraulinės sistemos.

Funkcija:

Įleidimo ir išleidimo angos leidžia vairo stiprintuvo skysčiui patekti į siurblį ir išeiti iš jo, užtikrinant nuolatinį skysčio srautą.

6. Diržas ir skriemulys (mechaniniams siurbliams)

Diržas ir skriemulys naudojami mechaniniuose vairo stiprintuvo siurbliuose, kad perduotų variklio sukimo momentą į siurblį. Diržas yra prijungtas prie variklio alkūninio veleno, o skriemulys perduoda sukimo jėgą rotoriui, kuris užtikrina siurblio darbą.

Funkcija:

Diržas ir skriemulys užtikrina siurblio sukimosi veikimą, perduodami variklio sukimo jėgą siurbliui.

7. Guoliai

Guoliai yra judančios siurblio dalys, kurios sumažina trintį tarp besisukančių komponentų, tokių kaip rotorius ir korpusas. Jie leidžia siurbliui veikti sklandžiai ir be per didelės trinties, taip sumažinant nusidėvėjimo riziką.

Funkcija:

Guoliai sumažina trintį tarp judančių siurblio dalių, užtikrindami sklandų siurblio veikimą ir pailgindami jo tarnavimo laiką.

8. Siurblio rezervuaras

Siurblio rezervuaras yra papildoma talpa, kurioje laikomas vairo stiprintuvo skystis, kol jis yra pernešamas į siurblį. Rezervuaras paprastai yra sumontuotas tiesiai ant siurblio arba šalia jo ir leidžia skysčiui laisvai tekėti į siurblį.

Funkcija:

Rezervuaras saugo vairo stiprintuvo skystį ir tiekia jį į siurblį, kai reikia.

Vairo stiprintuvo siurblio veikimo principas

Vairo stiprintuvo siurblys veikia pagal hidraulinį principą, kai siurblys siurbia vairo stiprintuvo skystį ir suspaudžia jį, sukurdamas slėgį. Kai vairuotojas suka vairą, siurblys pumpuoja skystį į vairo mechanizmą, o slėgis padeda vairuotojui lengviau sukti vairaratyje.

Veikimo procesas:

  1. Vairo stiprintuvo skystis iš rezervuaro per įleidimo angą patenka į siurblį.
  2. Rotorius ir mentės sukasi, sukuria slėgį ir perkelia skystį per siurblio sistemą.
  3. Vožtuvas reguliuoja slėgį ir apsaugo sistemą nuo per didelio slėgio.
  4. Suspaustas skystis per išleidimo angą patenka į vairo stiprintuvo mechanizmą, kur jis padeda vairuotojui lengviau valdyti automobilio ratus.

Vairo stiprintuvo siurblių tipai

Vairo stiprintuvo siurbliai gali būti dviejų tipų:

1. Mechaniniai vairo stiprintuvo siurbliai

Mechaniniai siurbliai yra varomi automobilio variklio diržu ir skriemuliu. Jie yra plačiai naudojami senesniuose ir kai kuriuose šiuolaikiniuose automobiliuose. Mechaniniai siurbliai dirba nuolat, o jų veikimas tiesiogiai priklauso nuo variklio greičio.